Endüstriyel alanda her gün farklı proseslerin uygulanmaya başlandığı ülkemizde bu gelişmelerin yanında birçok çevresel sorun ortaya çıkmaktadır. Gerek meri mevzuat yükümlülüklerin sağlanabilmesi adına gerekse çevre bilincinin oluşması adına yatırımcının ihtiyaçlarını karşılamak, sorunlarına çözüm üretme aşamasında Marida Çevre  ‘’ Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliğine ’’ kapsamında işletmenize ‘’Çevre Danışmanlık Hizmeti’’ni  alanında deneyimli çevre görevlisi kadrosuyla sektörde üst seviye hizmet vermektedir.

Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği kapsamında yükümlülüğü bulunan işletmeler ve kuruluşlarca gerçekleştirilen faaliyetlerinin ilgili yönetmeliklere uygunluğunun değerlendirilmesi, çevresel konularda alınan tedbirlerin uygunluğu ve yeterliliğinin kontrolü ile yapılacak yatırımların yerindeliğinin tespiti açısından çevre görevlisi/görevlileri istihdam etmek veya çevre danışmanlık firmalarından çevre danışmanlık hizmeti almak zorundadırlar.

Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği Kapsamında Çevre Danışmanlık Hizmeti alması gereken tesisler aynı yönetmelikte ; Çevreye kirletici etkisi yüksek düzeyde olan işletmeler (Ek- 1 Listesi) ve Çevreye kirletici etkisi olan işletmeler (Ek2 Listesi) olarak belirtilmiştir.

Marida Mühendislik Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği kapsamında bir çok izin ve lisans sürecini başarıyla tamamlamış ve deneyimli kadrosuyla her geçen gün yeni başarılara imza atmaktadır.

Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği Kapsamındaki Faaliyetlerimiz ;

  • Çevre Danışmanlığı
  • Çevre Görevlisi Hizmetleri
  • Çevre İzin İşlemleri
  • İzin ve Lisans İşlemleri
  • Endüstriyel Atık Yönetim Planı Hizmeti
  • Çevresel Yönetim ve Planlama Danışmanlığı
  • Yasal Takip ve Süreç Danışmanlığı

İlgili Mevzuatlar;

Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği